Ostatnie wydarzenie w ramach Kampanii promocyjnej Plant

W dniu 08.09.2012 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja „ Rozwiązywanie problemów urbanistycznych i komunikacyjnych w miastach posiadających dawne fortyfikacje miejskie”. Podczas konferencji głos zabierali: dr hab. Jacek Jarczewski - profesor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, dr inż. arch. Maciej Hawryluk - profesor Politechniki Wrocławskiej, dr hab. Robert Ast - profesor Politechniki Poznańskiej i arch. Robert Szura - naczelnik WGGPPiOŚ UMGR.

W ramach projektu „ Kampania promocyjna Plant Jana Pawła II i układu urbanistycznego starego miasta w Rawiczu” odbyła się Konferencja urbanistyczna oraz Rawicki Jarmark Królewski.

 

 

 

 

 

 

Natomiast w dniu 09.09.2012r. miał miejsce Rawicki Jarmark Królewski.

Historię z przełomu XVII i XVIII wieku na rynku odtwarzali aktorzy z poznańskiej grupy Walhalla. Wcielili się oni m.in. w rolę Karola XII, Jana Kazimierza Sapiehy, Katarzyny Przyjemskiej, Stanisława Leszczyńskiego i jego córki Marii. Aktorzy opowiadali o zwyczajach, strojach, armii i broni z tamtych czasów. Między występami można było zajrzeć na stoiska z tradycyjnymi wyrobami. Zakończeniem współfinansowanej z budżetu UE imprezy był "ognisty" spektakl w wykonaniu Teatru Prawdziwego z Bielawy i pokaz laserowy.

Powyższe wydarzenia są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach: WRPO Priorytetu VI - Turystyka i środowisko kulturowe, Działania 6.2. - Rozwój kultury i zachowanie dziedzictwa kulturowego, Schemat II - Projekty promocyjne.

DO GÓRY