Pierwsza wymiana młodzieży Rawicz-Attendorn

W dniach od 30 maja do 2 czerwca na zaproszenie Koła Młodych Przyjaciół Partnerstwa Miast 16 uczniów oraz 2 nauczycieli z Rawicza uczestniczyło w pierwszej wymianie młodzieży Rawicz-Attendorn. Spotkanie młodzieży odbyło się równolegle do wizyty delegacji Attendorn w Rawiczu, podczas której burmistrzowie podpisali oficjalną umowę o współpracy.

Nauka języka polskiego dla Rawicza

W naszym mieście partnerskim Attendorn uruchomiono kurs języka polskiego w celu ułatwienia kontaktów z mieszkańcami Rawicza. Organizatorzy spodziewają się, że w przyszłości wielu kursantów będzie odwiedzać Rawicz i przydatna będzie nauka podstawowych zwrotów niezbędnych w podróży jak na przykład: „Dzień dobry, dobry wieczór…”, „Mam na imię…”, „Jak się masz?”, „Rawicz jest cudowny…” itp.

Rawicka delegacja na karnawale w Attendorn

Rawicka delegacja na corocznym karnawale organizowanym w naszym mieście partnerskim - Attendorn.

Nagroda Richezy dla Hansestadt Attendorn

Nasze miasto partnerskie Hansestadt Attendorn otrzymało Nagrodę Richezy za zasługi dla porozumienia niemiecko-polskiego.

Świąteczny film Koła Młodych Przyjaciół Partnerstwa Miast Attendorn-Rawicz

Koło Młodych Przyjaciół Partnerstwa Miast Attendorn-Rawicz przygotowało świąteczny film w języku niemieckim.

Zapraszamy do obejrzenia.

Wystawa Jolanty Igielskiej "ISTNY" w Hansestadt Attendorn

Fotografie, które można było oglądać w Rawiczu podczas obchodów jubileuszu miasta we wrześniu ubiegłego roku zyskały drugie życie. Plansze z wydrukami przekazane zostały do miasta partnerskiego Attendorn w październiku, a kilka dni temu zostały zamontowane w holu urzędu miejskiego. Przez najbliższy miesiąc mieszkańcy Attendorn będą mogli zapoznać się z pracami Joli Igielskiej, które w projekcie "ISTNY" - przypomnijmy - nawiązują do słów św. Augustyna: "Miasto tworzą nie tylko mury i ulice, lecz także mieszkańcy i ich marzenia”.

Poniżej kilka ujęć z wernisażu oraz odnośnik do materiałów, które ukazały się w niemieckiej prasie.

Podsumowano pierwsze spotkania grup inicjatywnych

 24 października Biuro Promocji i Komunikacji Społecznej zorganizowało spotkanie podsumowujące pierwsze wizyty grup inicjatywnych współpracujących miast - Rawicza i Attendorn.

Burmistrz Gminy Rawicz Honorowym Członkiem Koła Młodych Przyjaciół Partnerstwa Miast

Rawicką grupę inicjatywną podczas wyjazdu do Attendorn (4-7 października) powitali w ratuszu Polacy mieszkający w Attendorn, niezwykle zaangażowani w przygotowanie całej wizyty. Rawicką grupę zaszczyciła obecnością Brigitte Sippel – posłanka Parlamentu Europejskiego, która z wielkim entuzjazmem odpowiedziała na zaproszenie wiceburmistrza Pawła Szybaja do odwiedzenia naszego miasta. Nieobecny tym razem w Attendorn Grzegorz Kubik - Burmistrz Gminy Rawicz - otrzymał zaszczytne wyróżnienie Honorowego Członka Koła Młodych Przyjaciół Partnerstwa Miast. To wspaniały gest uczniów uczących się języka polskiego w Attendorn pod okiem p. Haliny Böhm.

DO GÓRY