Ostatnie podpisy na oficjalnym dokumencie o partnerstwie miast

W dniach 11-14 lipca 2019 roku przedstawiciele samorządu wraz z grupą inicjatywną ds. współpracy zagranicznej gminy Rawicz gościli w Attendorn. Po czerwcowych uroczystościach w Rawiczu przyszedł bowiem czas na złożenie podpisów pod niemiecką wersją umowy o partnerstwie miast.
 
 
 
 
 
 
 

Broszura turystyczna "Moje wakacje w Attendorn"

"Moje wakacje w Attendorn" to tytuł broszury turystycznej w języku polskim przygotowana przez nasze miasto partnerskie Attendorn.

Zapraszamy do lektury: link do strony z broszurą w PDF do pobrania.

 

Pierwsza wymiana młodzieży Rawicz-Attendorn

W dniach od 30 maja do 2 czerwca na zaproszenie Koła Młodych Przyjaciół Partnerstwa Miast 16 uczniów oraz 2 nauczycieli z Rawicza uczestniczyło w pierwszej wymianie młodzieży Rawicz-Attendorn. Spotkanie młodzieży odbyło się równolegle do wizyty delegacji Attendorn w Rawiczu, podczas której burmistrzowie podpisali oficjalną umowę o współpracy.

Nauka języka polskiego dla Rawicza

W naszym mieście partnerskim Attendorn uruchomiono kurs języka polskiego w celu ułatwienia kontaktów z mieszkańcami Rawicza. Organizatorzy spodziewają się, że w przyszłości wielu kursantów będzie odwiedzać Rawicz i przydatna będzie nauka podstawowych zwrotów niezbędnych w podróży jak na przykład: „Dzień dobry, dobry wieczór…”, „Mam na imię…”, „Jak się masz?”, „Rawicz jest cudowny…” itp.

Rawicka delegacja na karnawale w Attendorn

Rawicka delegacja na corocznym karnawale organizowanym w naszym mieście partnerskim - Attendorn.

Nagroda Richezy dla Hansestadt Attendorn

Nasze miasto partnerskie Hansestadt Attendorn otrzymało Nagrodę Richezy za zasługi dla porozumienia niemiecko-polskiego.

Świąteczny film Koła Młodych Przyjaciół Partnerstwa Miast Attendorn-Rawicz

Koło Młodych Przyjaciół Partnerstwa Miast Attendorn-Rawicz przygotowało świąteczny film w języku niemieckim.

Zapraszamy do obejrzenia.

Wystawa Jolanty Igielskiej "ISTNY" w Hansestadt Attendorn

Fotografie, które można było oglądać w Rawiczu podczas obchodów jubileuszu miasta we wrześniu ubiegłego roku zyskały drugie życie. Plansze z wydrukami przekazane zostały do miasta partnerskiego Attendorn w październiku, a kilka dni temu zostały zamontowane w holu urzędu miejskiego. Przez najbliższy miesiąc mieszkańcy Attendorn będą mogli zapoznać się z pracami Joli Igielskiej, które w projekcie "ISTNY" - przypomnijmy - nawiązują do słów św. Augustyna: "Miasto tworzą nie tylko mury i ulice, lecz także mieszkańcy i ich marzenia”.

Poniżej kilka ujęć z wernisażu oraz odnośnik do materiałów, które ukazały się w niemieckiej prasie.

DO GÓRY