2019 | PRZEBUDOWA UL. PIŁSUDSKIEGO TRWA

Intensywne prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Piłsudskiego, Wały Kościuszki oraz Wojska Polskiego na skrzyżowanie typu rondo. Roboty postępują, a wykonawcy starają się jak najszybciej zrealizować inwestycję.  Wykonawcą robót jest przedsiębiorstwo INFRAKOM z Kościana. Kwota umowna brutto w związku z pracami wynosi 362 027,34 zł.
 

2019 | ULICA SZWEDZKA W BUDOWIE

Trwają prace przy przebudowie ul. Szwedzkiej w Rawiczu. Realizacją inwestycji zajmuje się Marek Żurek - Zakład Usług Ogólnobudowlanych "MAŻUR". Umowna kwota brutto przebudowy wynosi 410 554,65 zł. Postęp jest już znaczący. Poniżej publikujemy zdjęcia z momentu oddania placu budowy oraz aktualnego zaawansowania prac budowlanych. 

 

 

2019 | ETAP I PRZEBUDOWY DROGI W ŻYLICACH

Trwa przebudowa drogi gminnej w Żylicach. Wykonaniem robót zajęło się Przedsiębiortstwo Drogowo-Melioracyjne "DROGOMEL" A.Skoczylas – K.Głuszko Spółka Jawna – lider konsorcjum  oraz partner konsorcjum - Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno sp. z o. o. 

Kwota umowna brutto za wykonanie prac wynosi 2 814 629,75 zł.

2018 | ROZBUDOWA UL. BOCIANIEJ DOBIEGA KOŃCA

Wykonawcą robót tak jak wcześniej już pisaliśmy jest konsorcjum firm Lider Konsorcjum „VIAPOL" Leszno oraz Partner Konsorcjum Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno spółka z .o.o.

2018 | BUDOWA SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W RAWICZU TRWA

W budynku wykonana została już instalacja elektryczna. Ukończono prace tynkarskie oraz zamontowano stolarkę okienną. Teren został ogrodzony. Pierwszy etap inwestycji zakończony zostanie w tym roku kalendarzowym. Na początku przyszłego roku ruszy drugi etap inwestycji - budowa kojców, realizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Mamy nadzieję, że od połowy 2019 roku nowe schronisko zacznie funkcjonować.

2018 | PRACE NA ULICY BOCIANIEJ

Prace na ul. Bocianiej postępują bardzo szybko. Wszystko wskazuje na to, że termin realizacji zadania nie jest zagrożony i od początku grudnia mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej drogi asfaltowej. Mamy nadzieję, że efekt będzie tak duży jak na ul. Wrocławskiej w Dębnie Polskim.

2018 | BUDOWA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT

Budynek Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt z Gminy Rawicz pnie się w górę.

 

2018 | PRACE NA FISZGÓRCE

Trwają prace związane z wykonaniem zejść z plant oraz wykonaniem murka oporowego, który będzie stanowić element punktu widokowego na fiszgórce. Powstanie też dodatkowe wejście. Ułożona została już nawierzchnia z kostki granitowej na wejściu oraz przy zabytkowym moździerzu.

DO GÓRY