Zakończenie prac związanych z nasadzeniami śródpolnymi – II etap

W listopadzie 2018r. zakończyły się prace związane z realizację przedsięwzięcia pn. "Zadrzewienia śródpolne i przydrożne przy drogach Gminy Rawicz – etap II".

Dotacja WFOŚiGW do wymiany pieca w świetlicy wiejskiej w Słupi Kapitulnej

Zarząd WFOŚiGW w Poznaniu przyznał Gminie Rawicz dotację w wysokości 8.815,00 zł na projekt: 

Kolejna edycja zadrzewień śródpolnych z dotacji WFOŚiGW w Poznaniu

Przedsięwzięcie pod nazwą "Zadrzewienia środpolne i przydrożne przy drogach Gminy Rawicz – etap II" o wartości 15.228,00 zł uzyskało dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 70% tj. 10.659,60 zł.

W listopadzie 2017r. zakończyły się prace związane z realizację przedsięwzięcia pn. "Zadrzewienia i zakrzewienia śródpolne przy drogach Gminy Rawicz". Nasadzenie zostały wykonane przy następujących drogach:

- na odcinku drogi gminnej Konarzewo – Dąbrówka – 120szt. pęchęrznica kalinolistna Luteus, 120szt. -  pęcherznica kalinolistna Diabolo, 200 szt. – róża pomarszczona,

- na ul. 1000 - lecia w Rawiczu – 46szt. klon zwyczajny,

- na odcinku drogi gminnej w Kątach – 12 szt. lipa drobnolistna,

- na odcinku ścieżki rowerowej Rawicz – Sarnowa – 60szt. jesion wyniosły.

Gmina Rawicz zakończyła realizację przedsięwzięcia pn. "Przyrodnicza rewaloryzacja zabytkowego założenia flory i zachowanie fauny na Placu Wolności i Plantach Jana Pawła II w Rawiczu", którego koszt wyniósł 35.874,55zł, w tym dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 20.000,00zł.

DO GÓRY