A- A A+

Gmina Rawicz na II miejscu w Polsce

16 października podczas konferencji „Czas wolny Polaków” w Kielcach ogłoszono wyniki rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”.
Jego organizatorem jest "Dziennik Gazeta Prawna" a partnerem merytorycznym CentroPolis. Partnerami konferencji były Targi Kielce oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Mosty przyjaźni - zbiórka książek dla dzieci i młodzieży

Rawicka Biblioteka Publiczna we współpracy z Gminą Rawicz serdecznie zapraszają do włączenia się w Społeczną Zbiórkę Książek dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Mosty Przyjaźni”. Zbiórka jest realizowana w ramach współpracy zagranicznej, jaką Gmina Rawicz nawiązała z niemieckim miastem partnerskim Attendorn. Celem akcji jest stworzenie w mieście Attendorn w szkole Hanseschule biblioteki z polskimi książkami.

Obwieszczenie Starosty Rawickiego z dnia 10 października 2018 r.

Obwieszczenie Starosty Rawickiego z dnia 10 października 2018 r. o wydaniu pozwolenia na budowę zakładu wytwarzania astykułów z gumy i tworzyw sztucznych.

Gmina Rawicz 42 w Polsce w rankingu „Rzeczypospolitej”

„Rzeczpospolita” opublikowała wyniki XIV edycji Rankingu Samorządów 2018 roku. Ma on na celu wyłonić i pokazać samorządy najlepiej dbające o szeroko rozumiany, zrównoważony, trwały rozwój nie naruszając zasobów naturalnych.

Podprogram Pomoc Żywnościowa 2018 (POPŻ 2014-2020)

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we Rawiczu podpisał umowę na realizację Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogram 2018, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Osobom Najbardziej Potrzebującym.

Program "Czyste Powietrze"

Dnia 5 października o godz 18.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz przy ul. Piłsudskiego 21 w sali 102 (Sala Sesyjna) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące rządowego programu "Czyste Powietrze". Podczas spotkania zostaną omówione możliwości wsparcia finansowego przez osoby fizyczne i właścicieli domów jednorodzinnych w zakresie ocieplenia domu, wymiany okien czy wymiany starego kotła grzewczego i montażu urządzeń fotowoltaicznych. Zachęcamy do udziału w spotkaniu.

Obwieszczenie o wydaniu decyzji nr 5/2018 (znak IR-III.747.3.2018.6) o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla inwestycji pn. "Prace na linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław-Poznań, Etap IV, odcinek granica województwa dolnośląskiego-Czempiń", współfinansowanego przez Unię Europejską z instrumentu "Łącząc Europę" (CEF), w zakresie budowy kolejowej infrastruktury podziemnej i naziemnej w związku z budową wiaduktu kolejowego na ul. Piłsudskiego w Rawiczu, które został nadany rygor natychmiastowej wymagalności.

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o wietrze od godz. 03:00 dnia 03.10. do godz. 16:00 dnia 03.10.2018. Prędkość wiatru do 40 km/h, porywy wiatru do 90 km/h. Kierunek W-NW.

 

Konkurs fotograficzny "TU czytam"

Rawicka Biblioteka Publiczna zaprasza do udziau w konkursie fotograficznym "TU czytam".

Porozumienie w sprawie powstania lapidarium

Gmina Rawicz, Muzeum Ziemi Rawickiej oraz Towarzystwo Przyjaciół Rawicza podpisały dzisiaj w Urzędzie Gminy trójstronne porozumienie.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca zmierzająca do utworzenia na terenie cmentarza żydowskiego w Rawiczu (Sierakowie) lapidarium płyty nagrobnej oraz działalność w zakresie dokumentacji, badań oraz upowszechniania wiedzy na temat historii rawickich Żydów.

Kolejnym etapem prac związanych z utworzeniem lapidarium będzie segregacja materiału pozyskanego w trakcie rewitalizacji plant.

Zapraszamy do współpracy osoby, które są zainteresowane udziałem w tym przedsięwzięciu.  Kontakt: Biuro Promocji i Komunikacji Społecznej telefon: 65 546 76 71, email: promocja@rawicz.eu

DO GÓRY