A- A A+

Od 3 lipca do odwołania obsługa klientów w systemie zmianowym

Od 3 lipca do odwołania obsługa klienta w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz odbywać się będzie w systemie zmianowym:
Od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 13.00 i 14.00 - 20.00.
    
 
Terminal płatniczy dotyczy tylko bieżących opłat za wydawane dokumenty urzędowe i opłaty parkingowej. W pozostałych przypadkach wpłat należy dokonywać przelewem lub w banku.
Przypominamy, iż obowiązującym numerem konta bankowego Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz, na który wpłacać można wszystkie nalezności z tytułu opłat, jest: PKO Bank Polski S.A. 20 1020 4027 0000 1602 1525 1668

 

Wnioski o tarczę 4.0 złożysz tylko przez Internet

Wnioski o świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek oraz o dodatek solidarnościowy, można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

 

Załączniki:
Pobierz plik (wnioski elektoniczne Tarcza4.pdf)wnioski elektoniczne Tarcza4.pdf[ ]538 kB

Dodatek solidarnościowy z ZUS

Straciłeś pracę – sprawdź, czy otrzymasz dodatek solidarnościowy z ZUS.
O dodatek solidarnościowy mogą wnioskować osoby, które po 15 marca 2020 r. straciły pracę lub ich umowa wygasła z powodu COVID-19. Świadczenie to wynosi 1400 zł i można je pobierać maksymalnie przez 3 miesiące.
 

Wakacje 2020 - sprawdź ofertę!

Dom Kultury w Rawiczu, Rawicka Biblioteka Publiczna i MGOPS przygotowały ofertę na letni wypoczynek i kulturalne wakacje.
Warto już dziś zaplanować sobie letni czas w mieście.

 

Realizujemy projekt ZDALNA SZKOŁA+

Gmina Rawicz realizuje projekt grantowy dofinansowany z Funduszy Europejskich „Zdalna Szkoła + ” w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Celem projektu jest wyposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnego kształcenia.

 

 

 

 

Nadleśnictwo: ewidencja pobytu na polowaniach indywidualnych

Komunikat Nadleśnictwa Piaski w sprawie przechowywania książek ewidencji pobytu na polowaniach indywidualnych.

 

 

 

 

 

Komunikat wyborczy: zmiana lokalu wyborczego

KOMUNIKAT WYBORCZY

UWAGA! Zmiana lokalu wyborczego nr 11 z dawnego Gimnazjum nr 1 (ul. Szarych Szeregów) na RATUSZ.

Informacja o XXIII sesji Rady Miejskiej Gminy Rawicz

Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Rawicz uprzejmie  informuje, że XXIII sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz, odbędzie się 24 czerwca  2020 r. o godz. 11.00  - w sali 102  Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz.
Jednocześnie informujemy, że jeżeli w terminie poprzedzającym obrady Rady Miejskiej Gminy Rawicz pojawią się okoliczności, które uniemożliwią przeprowadzenie sesji zgodnie z zaproszeniem, sesja zostanie przeprowadzona w zdalnym trybie obradowania przy pomocy systemu WEBEX, o czym zostaną Państwo poinformowani.
Program sesji znajduje się w załączniku.
Załączniki:
Pobierz plik (Informacja o XXIII.2020 sesji.pdf)Informacja o XXIII.2020 sesji.pdf[ ]203 kB

Ruszają świetlice wiejskie

Od 2 czerwca ponownie można wynająć świetlice wiejskie na terenie sołectw Gminy Rawicz na potrzeby organizacji uroczystości rodzinnych. Najemca świetlicy będzie zobowiązany umową do dostosowania się do obowiązujących ograniczeń, nakazów i zakazów określonych przez Radę Ministrów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Najemca będzie miał również obowiązek w związku z wystąpieniem stanu epidemii przed zdaniem posprzątanej świetlicy wiejskiej przeprowadzić dezynfekcję wszystkich powierzchni (klamek, włączników elektrycznych, mebli, uchwytów, sprzętów kuchennych itd.) dostępnymi środkami odkażającymi (min. Zawartość alkoholu 60 %). Czynności te może również przeprowadzać Wynajmujący, w takim wypadku koszt dezynfekcji wyniesie 35,00 zł brutto, płatne do umowy.
Zapraszamy Państwa do skorzystania z szerokiej oferty dobrze wyposażonych i odnowionych świetlic wiejskich.
Szczegółowych informacji udziela Anna Hamrol – Główny specjalista ds. rozwoju obszarów wiejskich, tel. 65546 5407

Przedsiębiorcy korzystają z ulg ZUS w ramach tarczy

Od 1 kwietnia wielkopolskie placówki ZUS rozpatrzyły prawie 400 tys. wniosków o zwolnienie ze składek, wypłatę świadczenia postojowego i odroczenie terminu płatności w związku z epidemią koronawirusa.

 

DO GÓRY