A- A A+

Zamknięcie przejazdu kolejowego w m. Kąty i Folwark

W związku z remontem LK nr 271 w km 60,211 na skrzyżowaniu  dróg gminnych pomiędzy m. Kąty i Folwark, uprzejmie informujemy, że w terminie:  26.04-27.04.2019 r. (w godzinach: 08:00-08:00), przejazd zostanie zamknięty. Objazd zostanie poprowadzony drogami gminnymi do m. Folwark a także ul. Półwiejską  do skrzyżowania z ul. Boczną, następnie ul. H. Sienkiewicza, gdzie objazd zostanie skierowany na drogę wojewódzką 309 i drogę gminna w kierunku m. Kąty.

 

 

 

 

 

Zamknięcie przejazdu kolejowego na ul. Fiołkowej

W związku z remontem nawierzchni dojazdów do przejazdu kolejowego w km 61,951 na ul. Fiołkowej w Rawiczu, uprzejmie informujemy, że od dnia 25.04.2019 godz. 8:00 do dnia 26.04.2019 r. godz. 8:00, przejazd zostanie zamknięty, Objazd poprowadzony będzie ulicami: Fiołkową, H. Kołłątaja, Śląską, Działkową, Bocianią, Kanarkową, Sportową, Saperską, Kwiatową,  11 Listopada, gen. J. Hallera, Marszałka J. Piłsudskiego oraz Podmiejską. W załączniku przesyłamy mapkę objazdu. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Poniżej znajduje się schemat objazdu.

Konkurs: Ambasador Wielkopolskiej Kultury

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie pn. Ambasador Wielkopolskiej Kultury!!! Celem konkursu jest wyłonienie podmiotów, które w roku 2019 będą reprezentować Wielkopolskę w ramach międzynarodowych przedsięwzięć artystycznych, odbywających się poza granicami Polski.

VII Sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz - 24 kwietnia 2019 r.

VI Sesja Rady Miejskiej Gminy Rawicz, odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. o godz. 13:00 w sali 102 Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz ul. Piłsudskiego 21.
 
W załączniku znajduje się planowany porządek obrad.
 
Załączniki:
Pobierz plik (Informacja o sesji VII.pdf)Informacja o sesji VII.pdf[ ]199 kB

Zmiana godzin pracy urzędu w Wielki Piątek.

W Wielki Piątek, 19.04.2019 r. Urząd Miejski Gminy Rawicz pracuje do godziny 13:00.

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach na terenie województwa wielkopolskiego od godz. 00:00 dnia 10.04. do godz. 8:00 dnia 11.04.2019. Temperatura minimalna -3 st C, przy gruncie -5 st C. Uwaga na śliską nawierzchnię.

Jarmark Wielkanocny - zmiana organizacji ruchu

Ograniczenia w parkowaniu samochodów wewnątrz rawickiego rynku pojawią się już w ŚRODĘ 10.04.2019.
O godz. 19:00 zostanie zamknięta część strony południowo-zachodniej, cała strona zachodnia i część strony północnej. Pozostała część będzie wolną strefą parkowania. Miejsce dla Taxi nie będzie zajęte przez organizatora.

Dobra żywność w czystym środowisku

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska zaprasza mieszkańców z obszaru LGD Gościnna Wielkopolska na spotkania informacyjne dotyczące planowanych naborów wniosków.

Konkurs na opowiadanie "Stulecie polskiego kryminału"

Rok 1919 to rok odbudowy i odnowy – powoływano wówczas kolejne instytucje niezbędne do funkcjonowania państwa, granice państwowe wciąż się kształtowały, prowadzono unifikację terenów dawnych trzech zaborów. W lipcu 1919 roku ogłoszono dekret o powołaniu Policji. Sto lat później, w związku z wyjątkową, setną rocznicą, Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Komendą Główną Policji ogłaszają konkurs literacki na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne „Stulecie polskiego kryminału”. Hasło to jest umowne i symboliczne w wydźwięku – kryminały nie zaczęły przecież powstawać dopiero po 1918 roku. Niemniej jednak sto lat temu powołano polską policję, sto lat temu rodziła się polska kryminalistyka.

Badanie ankietowe GUS - podróże

Od 1 do 20 kwietnia Główny Urząd Statystyczny będzie przeprowadzać badanie ankietowe dotyczące podróży mieszkańców nasze kraju.

DO GÓRY