A- A A+

Punkt Konsultacyjny "Czyste Powietrze" w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz

Burmistrz Gminy Rawicz zaprasza do Punktu Konsultacyjnego „Czyste Powietrze” w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz.

 

 

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (Broszura informacyjna.pdf)Broszura informacyjna.pdf[ ]2890 kB

Obwieszczenie o wydaniu w dniu 7 października 2019 r. decyzji nr 70/2019 o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego na terenach zamkniętych na rzecz ENEA Operator Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, polegającej na budowie napowietrznej sieci elektroenergetycznej SN-15 kV w ramach projektu pn.: "Przebudowa linii napowietrznej SN 15kV RAW Sikorzyn na odcinku od stanowiska nr 1/1 z odłącznikiem nr 08/1254 do słupa rozgałęźnego stanowisko nr 47 - ETAP I". 

Treść obwieszczenia w załączniku.

Państwowy  Powiatowy  Inspektor Sanitarny w Rawiczu informuje, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym opracowało materiał informacyjny dla kadry pedagogicznej szkół, rodziców i uczniów, w którym przestrzega przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z elektronicznymi papierosami.

Więcej w załączniku.

 

W Rawiczu obchodzono Gminny Dzień Edukacji Narodowej

14 października w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Rawiczu obchodzony był Gminny Dzień Edukacji Narodowej. 

 

 

 

Apel Burmistrza Gminy Rawicz o niepalenie śmieci

W związku z ropoczęciem sezonu grzewczego, który co roku powoduje pogorszenie jakości powietrza, Burmistrz Gminy Rawicz apeluje do mieszkańców miasta i gminy o niepalenie śmieci w piecach domowych, paleniskach i kominkach, stosowanie dozwolonych paliw i odpowiednie spalanie - niewywołujące dymu.

Treść apelu w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (Apel o niepalenie śmieci 2019.pdf)Apel o niepalenie śmieci 2019.pdf[ ]214 kB

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Rawiczu w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2019/2020  przesyła komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków. 

Komunikat w załączniku.

Nagroda dla sołectwa Załęcze

Sołectwo Załęcze zostało laureatem III edycji konkursu "Aktywna Wielkopolska Wieś".
Dyplom wraz ze statuetką i nagrodą w wysokości 3 000 zł z rąk Przewodniczącego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Wiesława Szczepańskiego oraz  wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego odebrała sołtys Załęcza - Elżbieta Brzezińska. Gala podsumowująca konkurs "Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi" odbyła się 5 października br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Krzywiniu.
Publikujemy zdjęcia z gali oraz serdecznie gratulujemy.
 
 
 

Obwieszczenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 4 października 2019 r. o wydaniu decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego na terenach zamkniętych na rzecz ENEA Operator Sp. z. o.o. z siedzibą w Poznaniu, polegającej na budowie kablowej sieci elektroenergetycznej średniego napięcia 20 kV w ramach zadania pn.:"Projekt wyprowadzenia nowego ciągu SN-20 kV z GPZ Rawicz w kierunku m. Świniary".

 

W ramach projektu Erasmus+  uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie w dniach od 22.09.2019 do 28.09.2019 uczestniczyli w wymianie międzynarodowej do Czech. Gospodarzem była Zakladna skola a Materska skola w Breclawiu położonym w południowych Morawach.
 
 

Sesja Gminnej Rady Seniorów - sprawozdanie

Dnia 25 września 2019 roku w Restauracji Brewicz odbyła się sesja Gminnej Rady Seniorów.
 
 
 
DO GÓRY