Konsultacje Programu Współpracy - plan po wakacjach

Wakacje już za nami, dlatego przypominamy przedstawicielom organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Rawicz, że można włączyć się w proces konsultacji społecznych nad Programem Współpracy Gminy Rawicz na 2020 rok. Konsultacje trwają już od 17 czerwca. Koniec tworzenia Programu to 30 października 2019 r. Zachęcamy do przesyłania drogą mailową ankiety, którą zamieściliśmy w załączniku do 30 września. W II połowie roku zaplanowaliśmy: dyżury w ramach punktu wsparcia NGO w ostatnie czwartki miesiąca, otwarte spotkanie, na którym będziemy rozmawiać o zadaniach i planowanych na nie środkach 15 października o godzinie 17.00 w Urzędzie, szkolenie z pisania ofert i ich rozliczania w listopadzie. Zachęcamy do współpracy.  

 

Sierpniowy dyżur Punktu Wsparcia

29 sierpnia w godzinach 15.00-19.00 odbędzie się kolejny dyżur Mobilnego Punktu Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Chętnym do skorzystania z porady polecamy kontakt mailowy lub telefoniczny z Biurem Promocji i Komunikacji Społecznej w celu umówienia konkretnej godziny (tel. 65 546 76 71, e-mail: promocja@rawicz.eu).

Zapraszamy do Wiwata - zachęcamy do zgłaszania się na Paradę

PARADA ULICAMI MIASTA – „Zapraszamy do wiwata!” połączona z korowodem muzyków ludowych.
 
Barwne, rozśpiewane i roztańczone korowody stanowiły kiedyś ważny element lokalnej kultury ludowej. Na ziemi rawickiej odbywały się podczas dożynek, wesel, czy odpustów. Tradycję tę przywołamy podczas kolejnego jarmarku historycznego. Parada wyruszy z parkingu przy Szkole Podstawowej w Sierakowie, przejdzie ulicami rawickiej starówki i dotrze do parku przy Domu Kultury, gdzie zaprosimy uczestników wydarzenia do udziału we wspólnej zabawie w rytmach muzyki folkowej.

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiej, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne a także mieszkańcy mogą korzystać ze wsparcia specjalistów w ramach Leszczyńskiego Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych.

Załączniki:
Pobierz plik (Pismo_Rawicz.pdf)Pismo_Rawicz.pdf[ ]70 kB

Zmiana terminu lipcowego dyżuru

Ze względu na sezon urlopowy wyjątkowo lipcowy dyżur Mobilnego Punktu Wsparcia Organizacji Pozarządowych odbędzie sie 18 lipca w godzinach 15.00-19.00. Chętnym do skorzystania z porady polecamy kontakt mailowy lub telefoniczny z Biurem Promocji i Komunikacji Społecznej w celu umówienia konkretnej godziny (tel. 65 546 76 71, e-mail: promocja@rawicz.eu).

 

Czerwcowy dyżur Punktu Wsparcia

27 czerwca w godzinach 15.00-19.00 odbędzie się kolejny dyżur Mobilnego Punktu Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Chętnym do skorzystania z porady polecamy kontakt mailowy lub telefoniczny z Biurem Promocji i Komunikacji Społecznej w celu umówienia konkretnej godziny (tel. 65 546 76 71, e-mail: promocja@rawicz.eu). 

 

Konsultacje Programu Współpracy na 2020 r.

Zachęcamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Rawicz do włączenia się w proces konsultacji społecznych nad Programem Współpracy Gminy Rawicz z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok. Konsultacje trwać będą od 17 czerwca do 30 października 2019 r. W załączniku zamieściliśmy ankietę, którą można wypełnić i przesłać drogą mailową na adres promocja@rawicz.eu. W ramach konsultacji zaplanowaliśmy prócz ankiety, kilka spotkań otwartych. Pierwsze informacyjne spotkanie w ramach "Kawiarenki NGO" odbędzie się 25 czerwca o godzinie 18.00 w holu Ratusza w Rawiczu. Serdecznie zapraszamy.

 

Majowy dyżur Punktu Wsparcia

Zachęcamy do skorzystania z majowego dyżuru Mobilnego Punktu Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Termin: 30 maja, godz. 15:00 - 19:00.

Nowe zadanie w Programie współpracy na 2019 rok

Przedstawiamy Państwu do konsultacji projekt uchwały zmieniającej Program Współpracy Gminy Rawicz z organizacjami pozarządowymi w 2019 roku. Zmiana polega tylko i wyłącznie na dodaniu nowego zadania z zakresu współpracy ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw, w tym działalności na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami. Po uchwaleniu wspomnianej zmiany Gmina Rawicz będzie mogła zlecać tego typu zadania stowarzyszeniom. Wszelkie uwagi prosimy kierować drogą mailową na adres promocja@rawicz.eu.  

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (projekt zmiany uchwały .pdf)projekt zmiany uchwały .pdf[ ]201 kB

Szkolenie - pieniądze na rozwój organizacji pozarządowej

Zapraszamy do udziału szkoleniu pn. Pieniądze na rozwój organizacji pozarządowej, czyli o działalności biznesowej w praktyce”, które odbędzie się 14 maja 2019 r. w godz. 8.30 – 15.30 w Stacji Biznes przy Pl. J. Metziga 1 w Lesznie.

DO GÓRY