Zmiana terminu lipcowego dyżuru

Ze względu na sezon urlopowy wyjątkowo lipcowy dyżur Mobilnego Punktu Wsparcia Organizacji Pozarządowych odbędzie sie 18 lipca w godzinach 15.00-19.00. Chętnym do skorzystania z porady polecamy kontakt mailowy lub telefoniczny z Biurem Promocji i Komunikacji Społecznej w celu umówienia konkretnej godziny (tel. 65 546 76 71, e-mail: promocja@rawicz.eu).

 

Czerwcowy dyżur Punktu Wsparcia

27 czerwca w godzinach 15.00-19.00 odbędzie się kolejny dyżur Mobilnego Punktu Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Chętnym do skorzystania z porady polecamy kontakt mailowy lub telefoniczny z Biurem Promocji i Komunikacji Społecznej w celu umówienia konkretnej godziny (tel. 65 546 76 71, e-mail: promocja@rawicz.eu). 

 

Konsultacje Programu Współpracy na 2020 r.

Zachęcamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Rawicz do włączenia się w proces konsultacji społecznych nad Programem Współpracy Gminy Rawicz z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok. Konsultacje trwać będą od 17 czerwca do 30 października 2019 r. W załączniku zamieściliśmy ankietę, którą można wypełnić i przesłać drogą mailową na adres promocja@rawicz.eu. W ramach konsultacji zaplanowaliśmy prócz ankiety, kilka spotkań otwartych. Pierwsze informacyjne spotkanie w ramach "Kawiarenki NGO" odbędzie się 25 czerwca o godzinie 18.00 w holu Ratusza w Rawiczu. Serdecznie zapraszamy.

 

Majowy dyżur Punktu Wsparcia

Zachęcamy do skorzystania z majowego dyżuru Mobilnego Punktu Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Termin: 30 maja, godz. 15:00 - 19:00.

Nowe zadanie w Programie współpracy na 2019 rok

Przedstawiamy Państwu do konsultacji projekt uchwały zmieniającej Program Współpracy Gminy Rawicz z organizacjami pozarządowymi w 2019 roku. Zmiana polega tylko i wyłącznie na dodaniu nowego zadania z zakresu współpracy ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw, w tym działalności na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami. Po uchwaleniu wspomnianej zmiany Gmina Rawicz będzie mogła zlecać tego typu zadania stowarzyszeniom. Wszelkie uwagi prosimy kierować drogą mailową na adres promocja@rawicz.eu.  

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (projekt zmiany uchwały .pdf)projekt zmiany uchwały .pdf[ ]201 kB

Szkolenie - pieniądze na rozwój organizacji pozarządowej

Zapraszamy do udziału szkoleniu pn. Pieniądze na rozwój organizacji pozarządowej, czyli o działalności biznesowej w praktyce”, które odbędzie się 14 maja 2019 r. w godz. 8.30 – 15.30 w Stacji Biznes przy Pl. J. Metziga 1 w Lesznie.

Kwietniowy dyżur Punktu Wsparcia

Zachęcamy do skorzystania z kwietniowego dyżuru Mobilnego Punktu Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Termin: 25 kwietnia, godz. 15:00 - 19:00. 

 

Od 2 marca - nowe wzory ofert, umów i sprawozdań

UWAGA! Od 2 marca 2019 roku wchodzą w życie Rozporządzenia Przewodniczącego do spraw Pożytku Publicznego w sprawach: wzorów ofert i ramowych umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań oraz uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego.
 
Wkrótce pojawią się dokumenty w wersji edytowalnej. Ze wzorami można zapoznać się w dziale "Dokumenty do pobrania"
 
Biuro Promocji i Komunikacji Społecznej planuje zorganizować szkolenie na ten temat. O terminie poinformujemy po jego ustaleniu.
Informujemy, że dla ofert złożonych przed wejściem w życie rozporządzeń obowiązują stare sprawozdania.

Lutowy dyżur Punktu Wsparcia dla NGO

Zapraszamy do skorzystania z doradztwa dla organizacji pozarządowych w ramach Mobilengo Punktu wsparcia organizacji pozarządowych. Najbliższy dyżur 28 lutego w godzinach od 15.00 do 19.00. W celu umówienia konkretnej godziny prosimy o kontakt telefoniczny 65 546 76 71 lub mailowy mturski@rawicz.eu.

Rozlicz PIT w Rawiczu i przekaż 1% na lokalne stowarzyszenia

W związku z kontynuacją współpracy Gminy Rawicz z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych przy projekcie „WSPIERAJ LOKALNIE” zachęcamy do skorzystania z  innowacyjnego narzędzia do rozliczania podatków, który dostarczyła Firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach wspomnianego projektu.

Program ułatwia również przekazywanie 1% dla lokalnych organizacji pozarządowych. Stowarzyszenia, które posiadają status organizacji pożytku publicznego mogą sprawdzić czy znajdują się na liście OPP zarejestrowanych na naszym terenie. 

Informujemy również o możliwości przygotowania dla organizacji prezentacji/wizytówki w programie do rozliczeń PIT, który zamieszczony zostanie na stronie internetowej. W czasie rozliczenia podatkowego w programie podatnicy zachęcani będą do przekazywania 1% na rzecz lokalnych OPP. Jeżeli są Państwo zainteresowani prosimy o wypełnienie formularza na iwop.pl/wspierajlokalnie.

 

DO GÓRY